Panasonic Electronic Components ELL-ATV150M
ELL-ATV150M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-ATV150M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.8A 32 MOHM SMD
Datasheet Download
ELL-ATV150M.pdf
Availability of ELL-ATV150M
QUANTITY
ELL-ATV150M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-ATV150M
Internal Part NumberEIS-ELL-ATV150M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)32 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-ATV150M
Related LinksELL-A, ELL-ATV150M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-ATV150M Details Description
Related parts for ELL-ATV150M
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 3POS BK datasheet.pdf
IC COMP GRND-SENSNG LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 132 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf