Panasonic Electronic Components ELL-SFG1R2NA
ELL-SFG1R2NA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG1R2NA
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 1.55A 58 MOHM
Datasheet Download
ELL-SFG1R2NA.pdf
Availability of ELL-SFG1R2NA
QUANTITY
ELL-SFG1R2NA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG1R2NA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG1R2NA
Standard Package2,000
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1.2µH
Tolerance±30%
Current Rating1.55A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)58 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG1R2NA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG1R2NA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG1R2NA Details Description
Related parts for ELL-SFG1R2NA
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
FUSE 50A 690V 00BN/60 GR datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 1.5KW datasheet.pdf
TRANS NPN VHF-UHF HI FREQ CP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf