Panasonic Electronic Components ELL-SFG820MA
ELL-SFG820MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG820MA
Brief Description
FIXED IND 82UH 270MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
ELL-SFG820MA.pdf
Availability of ELL-SFG820MA
QUANTITY
ELL-SFG820MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG820MA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG820MA
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating270mA
Current - Saturation220mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG820MA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG820MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG820MA Details Description
Related parts for ELL-SFG820MA
IDC CABLE - MSC26K/MC26F/MCF26K datasheet.pdf
TVS ARRAY ESD 14 INPUT 16-SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER 3.3V LVDS HS 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTICORE DSP 561-FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.7 OHM 1% 25W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 12.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf