Everlight Electronics Co Ltd ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
ELSW-F91N1-0CPGS-C4500 picture photo
Mfg. Part Number
ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED SHWO NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
Datasheet Download
ELSW-F91N1-0CPGS-C4500.pdf
Availability of ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
QUANTITY
ELSW-F91N1-0CPGS-C4500 Order Process
Ship out your order
Specifications of ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
Internal Part NumberEIS-ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesSHWO
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K (4260K ~ 4745K)
Flux @ 85°C, Current - Test78 lm
Flux @ 25°C, Current - Test90 lm (90 lm ~ 100 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test79 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75
Current - Max600mA
Viewing Angle110°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package10°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
Related LinksELSW-F91N1-, ELSW-F91N1-0CPGS-C4500 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
ELSW-F91N1-0CPGS-C4500 Details Description
Related parts for ELSW-F91N1-0CPGS-C4500
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 6.75A 8.5 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 5PS FMALE W/O COUPLING datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOLT OUT SER 8-UMAX datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf