Everlight Electronics Co Ltd ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
ELSW-J41C3-0CPGS-D4000 picture photo
Mfg. Part Number
ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED SHWO NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
ELSW-J41C3-0CPGS-D4000.pdf
Availability of ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELSW-J41C3-0CPGS-D4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
Internal Part NumberEIS-ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesSHWO
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K (3710K ~ 4260K)
Flux @ 85°C, Current - Test117 lm
Flux @ 25°C, Current - Test135 lm (130 lm ~ 140 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.55V
Lumens/Watt @ Current - Test54 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75
Current - Max750mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package6°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
Related LinksELSW-J41C3-, ELSW-J41C3-0CPGS-D4000 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
ELSW-J41C3-0CPGS-D4000 Details Description
Related parts for ELSW-J41C3-0CPGS-D4000
FERRITE FILTER 4 LINE PCB datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM10T/MC10M/MDM10T datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
SWITCH SELECTOR LAT 1X90 FROM L datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRAY 5000' datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf