Panasonic Electronic Components ELT-5KT220LB
ELT-5KT220LB picture photo
Mfg. Part Number
ELT-5KT220LB
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 420MA 900 MOHM
Datasheet Download
ELT-5KT220LB.pdf
Availability of ELT-5KT220LB
QUANTITY
ELT-5KT220LB Order Process
Ship out your order
Specifications of ELT-5KT220LB
Internal Part NumberEIS-ELT-5KT220LB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5KT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±15%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.204" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)