Everlight Electronics Co Ltd ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
ELYI-K52C5-0LPGS-P6500 picture photo
Mfg. Part Number
ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED YI COOL WHT 6500K 70CRI 8SMD
Datasheet Download
ELYI-K52C5-0LPGS-P6500.pdf
Availability of ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
QUANTITY
ELYI-K52C5-0LPGS-P6500 Order Process
Ship out your order
Specifications of ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
Internal Part NumberEIS-ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesYi
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K (6020K ~ 7050K)
Flux @ 85°C, Current - Test309 lm
Flux @ 25°C, Current - Test325 lm (325 lm ~ 350 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)7V
Lumens/Watt @ Current - Test66 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max1A
Viewing Angle105°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD, No Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package6°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
Related LinksELYI-K52C5-, ELYI-K52C5-0LPGS-P6500 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
ELYI-K52C5-0LPGS-P6500 Details Description
Related parts for ELYI-K52C5-0LPGS-P6500
JUMPER-H9991TR/1852YL/X 10" datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 38POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 69POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf