Everlight Electronics Co Ltd ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
ELYI-K72C5-0LPGS-P6500 picture photo
Mfg. Part Number
ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED YI COOL WHT 6500K 70CRI 8SMD
Datasheet Download
ELYI-K72C5-0LPGS-P6500.pdf
Availability of ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
QUANTITY
ELYI-K72C5-0LPGS-P6500 Order Process
Ship out your order
Specifications of ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
Internal Part NumberEIS-ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesYi
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K (6020K ~ 7050K)
Flux @ 85°C, Current - Test356 lm
Flux @ 25°C, Current - Test375 lm (375 lm ~ 400 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)7V
Lumens/Watt @ Current - Test77 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max1A
Viewing Angle105°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD, No Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package6°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
Related LinksELYI-K72C5-, ELYI-K72C5-0LPGS-P6500 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
ELYI-K72C5-0LPGS-P6500 Details Description
Related parts for ELYI-K72C5-0LPGS-P6500
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES MO 2W 0.402 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 220V 150A DO214AA datasheet.pdf
TEST LEAD PROD 18AWG 48" BLACK datasheet.pdf
RES 147 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 62.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/02/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf