Sullins Connector Solutions EMA50DTBT-S664
EMA50DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EMA50DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
EMA50DTBT-S664.pdf
Availability of EMA50DTBT-S664
QUANTITY
EMA50DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMA50DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-EMA50DTBT-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMA50DTBT-S664
Related LinksEMA50DT, EMA50DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMA50DTBT-S664 Details Description
Related parts for EMA50DTBT-S664
IC REG LDO 2.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 400KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
MODULE MALE 5POS CRIMP datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 50POS R/A SMD AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf