Nearson Inc. EMFLX-M10004-GPI
EMFLX-M10004-GPI picture photo
Mfg. Part Number
EMFLX-M10004-GPI
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA MOBILE 132-174MHZ PLY SP
Datasheet Download
EMFLX-M10004-GPI.pdf
Availability of EMFLX-M10004-GPI
QUANTITY
EMFLX-M10004-GPI Order Process
Ship out your order
Specifications of EMFLX-M10004-GPI
Internal Part NumberEIS-EMFLX-M10004-GPI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Seriese/m-Flex™
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)153MHz
Frequency Range132MHz ~ 174MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max150W
Features-
TerminationConnector, NMO
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)50.000" (127.00cm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMFLX-M10004-GPI
Related LinksEMFLX-M1, EMFLX-M10004-GPI Datasheet, Nearson Inc. Distributor
EMFLX-M10004-GPI Details Description
Related parts for EMFLX-M10004-GPI
FAN AXIAL 60X25MM 220/240VAC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.7UF 20% 125V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf