ON Semiconductor EMH1405-P-TL-H
EMH1405-P-TL-H picture photo
Mfg. Part Number
EMH1405-P-TL-H
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 8.5A EMH8
Datasheet Download
EMH1405-P-TL-H.pdf
Availability of EMH1405-P-TL-H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EMH1405-P-TL-H Order Process
Ship out your order
Specifications of EMH1405-P-TL-H
Internal Part NumberEIS-EMH1405-P-TL-H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 17/Apr/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type-
FET Feature-
Drain to Source Voltage (Vdss)-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package8-EMH
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMH1405-P-TL-H
Related LinksEMH1405, EMH1405-P-TL-H Datasheet, ON Semiconductor Distributor
EMH1405-P-TL-H Details Description
Related parts for EMH1405-P-TL-H
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 24-28AWG CRIMP datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC RECEIVER AM/FM CE HP datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
DSP/MC DEVICENET OPTION CARD datasheet.pdf
ESD STRAP CLIP 2-7/8"" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf