API Delevan EMI1206R-200
EMI1206R-200 picture photo
Mfg. Part Number
EMI1206R-200
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
EMI CHIP BEAD UH SMD
Datasheet Download
EMI1206R-200.pdf
Availability of EMI1206R-200
QUANTITY
EMI1206R-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMI1206R-200
Internal Part NumberEIS-EMI1206R-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMI1206R
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency200 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMI1206R-200
Related LinksEMI120, EMI1206R-200 Datasheet, API Delevan Distributor
EMI1206R-200 Details Description
Related parts for EMI1206R-200
ADAPTER TERM STRIP JACK 8-32 YEL datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 12-18 A/T datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10MSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf