Taiyo Yuden UP050B392K-B-BZ
UP050B392K-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050B392K-B-BZ
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B392K-B-BZ.pdf
Availability of UP050B392K-B-BZ
QUANTITY
UP050B392K-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B392K-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050B392K-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B392K-B-BZ
Related LinksUP050B3, UP050B392K-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B392K-B-BZ Details Description
Related parts for UP050B392K-B-BZ
EVAL MOD AUDIO PWR AMP TPA0213 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 275V 4A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL HI DRV 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS .4MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 2POS datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMC datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf