Taiyo Yuden EMK021BJ221KK-W
EMK021BJ221KK-W picture photo
Mfg. Part Number
EMK021BJ221KK-W
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 16V X5R 008004
Datasheet Download
EMK021BJ221KK-W.pdf
Availability of EMK021BJ221KK-W
QUANTITY
EMK021BJ221KK-W Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK021BJ221KK-W
Internal Part NumberEIS-EMK021BJ221KK-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case008004 (0201 Metric)
Size / Dimension0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.006" (0.14mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK021BJ221KK-W
Related LinksEMK021B, EMK021BJ221KK-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK021BJ221KK-W Details Description
Related parts for EMK021BJ221KK-W
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC HF 6A 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 10.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf