Taiyo Yuden EMK325B7226KMHT
EMK325B7226KMHT picture photo
Mfg. Part Number
EMK325B7226KMHT
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Datasheet Download
EMK325B7226KMHT.pdf
Availability of EMK325B7226KMHT
QUANTITY
EMK325B7226KMHT Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325B7226KMHT
Internal Part NumberEIS-EMK325B7226KMHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325B7226KMHT
Related LinksEMK325B, EMK325B7226KMHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325B7226KMHT Details Description
Related parts for EMK325B7226KMHT
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
TRANSFMR CRNT SENS 6A 1:70 RATIO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.036 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
26500 3C 3#16 S TH RECP LC datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf