Taiyo Yuden EMK325B7226KMHT
EMK325B7226KMHT picture photo
Mfg. Part Number
EMK325B7226KMHT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Datasheet Download
EMK325B7226KMHT.pdf
Availability of EMK325B7226KMHT
QUANTITY
EMK325B7226KMHT Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325B7226KMHT
Internal Part NumberEIS-EMK325B7226KMHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325B7226KMHT
Related LinksEMK325B, EMK325B7226KMHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325B7226KMHT Details Description
Related parts for EMK325B7226KMHT
SENSOR 1500PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 133 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 15POS datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 53MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI ABS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf