Taiyo Yuden EMK325BJ226MD-T
EMK325BJ226MD-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK325BJ226MD-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Datasheet Download
EMK325BJ226MD-T.pdf
Availability of EMK325BJ226MD-T
QUANTITY
EMK325BJ226MD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325BJ226MD-T
Internal Part NumberEIS-EMK325BJ226MD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325BJ226MD-T
Related LinksEMK325B, EMK325BJ226MD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325BJ226MD-T Details Description
Related parts for EMK325BJ226MD-T
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
LED RECTANGLE 9X5 RED DIFF 2PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 21MA 110 OHM SMD datasheet.pdf
CONN AMC 170POS CARDEDGE BCKPLNE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONTROL PROCESS REL/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
BOARD PMODAD1 FOR AD7476A datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.3A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CONNECTION ELEMENT 2POS SILVER datasheet.pdf