Taiyo Yuden EMK325F106ZH-T
EMK325F106ZH-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK325F106ZH-T
Brief Description
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
Datasheet Download
EMK325F106ZH-T.pdf
Availability of EMK325F106ZH-T
QUANTITY
EMK325F106ZH-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325F106ZH-T
Internal Part NumberEIS-EMK325F106ZH-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325F106ZH-T
Related LinksEMK325F, EMK325F106ZH-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325F106ZH-T Details Description
Related parts for EMK325F106ZH-T
LED 7-SEG DISP CA GREEN RHDP .3" datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 15V SIP 5.2KV datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 15SPS 2CH A5 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 210MA 7.8 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER DOUBLE 20POS .392" datasheet.pdf