Sullins Connector Solutions EMM10DTMN
EMM10DTMN picture photo
Mfg. Part Number
EMM10DTMN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM10DTMN.pdf
Availability of EMM10DTMN
QUANTITY
EMM10DTMN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM10DTMN
Internal Part NumberEIS-EMM10DTMN
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM10DTMN
Related LinksEMM1, EMM10DTMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM10DTMN Details Description
Related parts for EMM10DTMN
IC LDO REG SMART DUAL3.3V 16SOIC datasheet.pdf
TAPE PRESERVATION SEAL 2"X 36YD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA SIGE GPS TSNP-7-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 253MA 1.87 OHM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf