Sullins Connector Solutions EMM11DSEP-S243
EMM11DSEP-S243 picture photo
Mfg. Part Number
EMM11DSEP-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET
Datasheet Download
EMM11DSEP-S243.pdf
Availability of EMM11DSEP-S243
QUANTITY
EMM11DSEP-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM11DSEP-S243
Internal Part NumberEIS-EMM11DSEP-S243
Number of Positions22
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.142" (3.61mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM11DSEP-S243
Related LinksEMM11DS, EMM11DSEP-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM11DSEP-S243 Details Description
Related parts for EMM11DSEP-S243
TERM BLOCK W/TEST DISCONNECT datasheet.pdf
DISPLAY OLED 128X48 1.1" YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 1.42KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.8A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf