Sullins Connector Solutions EMM12DTBI-S189
EMM12DTBI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EMM12DTBI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM12DTBI-S189.pdf
Availability of EMM12DTBI-S189
QUANTITY
EMM12DTBI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM12DTBI-S189
Internal Part NumberEIS-EMM12DTBI-S189
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM12DTBI-S189
Related LinksEMM12DT, EMM12DTBI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM12DTBI-S189 Details Description
Related parts for EMM12DTBI-S189
TERM BLOCK CONNECTION W/O CAP datasheet.pdf
RES SMD 505 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MC 3P MR 12" 16/1 PVC SS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf