Sullins Connector Solutions EMM12DTBN
EMM12DTBN picture photo
Mfg. Part Number
EMM12DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM12DTBN.pdf
Availability of EMM12DTBN
QUANTITY
EMM12DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM12DTBN
Internal Part NumberEIS-EMM12DTBN
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM12DTBN
Related LinksEMM1, EMM12DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM12DTBN Details Description
Related parts for EMM12DTBN
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
PWR SUP BENCH PROG 0-6V 792W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER DGTL 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/8-48" GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf