Sullins Connector Solutions EMM15DRXN
EMM15DRXN picture photo
Mfg. Part Number
EMM15DRXN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EMM15DRXN.pdf
Availability of EMM15DRXN
QUANTITY
EMM15DRXN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM15DRXN
Internal Part NumberEIS-EMM15DRXN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM15DRXN
Related LinksEMM1, EMM15DRXN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM15DRXN Details Description
Related parts for EMM15DRXN
IC TXRX CAN STD HS 3.3V 8DSO datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/YELLOW datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 52PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf