Sullins Connector Solutions EMM22DTMI-S189
EMM22DTMI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EMM22DTMI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM22DTMI-S189.pdf
Availability of EMM22DTMI-S189
QUANTITY
EMM22DTMI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM22DTMI-S189
Internal Part NumberEIS-EMM22DTMI-S189
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM22DTMI-S189
Related LinksEMM22DT, EMM22DTMI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM22DTMI-S189 Details Description
Related parts for EMM22DTMI-S189
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONTROLLER HUMIDITY HVAC WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf