Abracon Corporation ASVMB-150.000MHZ-LY-T
ASVMB-150.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASVMB-150.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASVMB-150.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASVMB-150.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASVMB-150.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASVMB-150.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASVMB-150.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)