Vishay/Dale RLR05C15R0GSBSL
RLR05C15R0GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C15R0GSBSL
Brief Description
RES 15 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C15R0GSBSL.pdf
Availability of RLR05C15R0GSBSL
QUANTITY
RLR05C15R0GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C15R0GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C15R0GSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C15R0GSBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C15R0GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C15R0GSBSL Details Description
Related parts for RLR05C15R0GSBSL
MOSFET N-CH 450V 4.9A TO-220AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC GASS MEDFET SW SPDT 24QFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf