Sullins Connector Solutions EMM25DTKH-S288
EMM25DTKH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
EMM25DTKH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND
Datasheet Download
EMM25DTKH-S288.pdf
Availability of EMM25DTKH-S288
QUANTITY
EMM25DTKH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM25DTKH-S288
Internal Part NumberEIS-EMM25DTKH-S288
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM25DTKH-S288
Related LinksEMM25DT, EMM25DTKH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM25DTKH-S288 Details Description
Related parts for EMM25DTKH-S288
LED LT BAR 5X10MM 2CHIP YEL DIFF datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .16-.39"250PC datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
BOARD EVAL L6390/STD5NK52ZD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V THRU HOLE datasheet.pdf