Panasonic Electronic Components ENW-C9A25A1EF
ENW-C9A25A1EF picture photo
Mfg. Part Number
ENW-C9A25A1EF
Manufacturer
Product Category
RF Transceiver Modules
Brief Description
RF MODULE 802.15.4 W/ANT NO SW
Datasheet Download
ENW-C9A25A1EF.pdf
Availability of ENW-C9A25A1EF
QUANTITY
ENW-C9A25A1EF Order Process
Ship out your order
Specifications of ENW-C9A25A1EF
Internal Part NumberEIS-ENW-C9A25A1EF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Transceiver Modules
SeriesPAN4561
PackagingTape & Reel (TR)
RF Family/Standard802.15.4
ProtocolZigbee®
Modulation-
Frequency2.4GHz
Data Rate250kbps
Power - Output10dBm
Sensitivity-102dBm
Serial Interfaces-
Antenna TypeIntegrated, Chip
Memory Size60kB Flash, 4kB RAM
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.4 V
Current - Receiving47mA
Current - Transmitting72mA
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CasePCB Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ENW-C9A25A1EF
Related LinksENW-C9, ENW-C9A25A1EF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ENW-C9A25A1EF Details Description
Related parts for ENW-C9A25A1EF
FIXED IND 2.2UH 2.6A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CBL TNC BKHD JACK-AMC PLUG 200MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf