Alt EP1AGX50CF484C6N
EP1AGX50CF484C6N picture photo
Mfg. Part Number
EP1AGX50CF484C6N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 229 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EP1AGX50CF484C6N.pdf
Availability of EP1AGX50CF484C6N
QUANTITY
EP1AGX50CF484C6N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1AGX50CF484C6N
Internal Part NumberEIS-EP1AGX50CF484C6N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria GX
Number of LABs/CLBs2508
Number of Logic Elements/Cells50160
Total RAM Bits2475072
Number of I/O229
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP1AGX50CF484C6N
Related LinksEP1AGX50, EP1AGX50CF484C6N Datasheet, Alt Distributor
EP1AGX50CF484C6N Details Description
Related parts for EP1AGX50CF484C6N
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.038" datasheet.pdf
XBEE-PROMESH 900 RANGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.1A 150 MOHM TH datasheet.pdf