Alt EP1C12Q400
EP1C12Q400 picture photo
Mfg. Part Number
EP1C12Q400
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Cyclone FPGA Family IC
Datasheet Download
EP1C12Q400.pdf
Availability of EP1C12Q400
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1C12Q400 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C12Q400
Internal Part NumberEIS-EP1C12Q400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1C12Q400 today.
SeriesEP1C12Q
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C12Q400
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C12Q400
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1C1, EP1C12Q400 Datasheet, Alt Distributor
EP1C12Q400 Details Description
Related parts for EP1C12Q400
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
SHIELD & PIN INSERT TOOL 6 ROW datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .5W 100MM datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.94A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC XO 33.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf