Alt EP1C20F144C7ES
EP1C20F144C7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1C20F144C7ES
Brief Description
Cyclone FPGA Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1C20F144C7ES.pdf
Availability of EP1C20F144C7ES
QUANTITY
EP1C20F144C7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1C20F144C7ES
Internal Part NumberEIS-EP1C20F144C7ES
Delivery TimeIn stock, ship EP1C20F144C7ES today.
SeriesEP1C20F144
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1C20F144C7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1C20F144C7ES
Related LinksEP1C20F, EP1C20F144C7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1C20F144C7ES Details Description
Related parts for EP1C20F144C7ES
TRANS PNP 80V 1A SOT89 datasheet.pdf
VARISTOR 42V 100A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3A MICROFET datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf