Alt EP1S25F1508C5ES
EP1S25F1508C5ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1S25F1508C5ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Stratix Device Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1S25F1508C5ES.pdf
Availability of EP1S25F1508C5ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1S25F1508C5ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1S25F1508C5ES
Internal Part NumberEIS-EP1S25F1508C5ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1S25F1508C5ES today.
SeriesEP1S25F1508
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1S25F1508C5ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1S25F1508C5ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1S25F, EP1S25F1508C5ES Datasheet, Alt Distributor
EP1S25F1508C5ES Details Description
Related parts for EP1S25F1508C5ES
CONN HEADER 13POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS ANG ENT 5MM PCB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 143.1MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PMI BASE BAYO 11/16 INCAND SLDR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf