Alt EP1S25F780I6
EP1S25F780I6 picture photo
Mfg. Part Number
EP1S25F780I6
Brief Description
IC FPGA 597 I/O 780FBGA
Datasheet Download
EP1S25F780I6.pdf
Availability of EP1S25F780I6
QUANTITY
EP1S25F780I6 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1S25F780I6
Internal Part NumberEIS-EP1S25F780I6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Sales RepresentativeElla Cai
Email[email protected]
Standard Package18
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix®
Number of LABs/CLBs2566
Number of Logic Elements/Cells25660
Total RAM Bits1944576
Number of I/O597
Number of Gates-
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case780-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package780-FBGA (29x29)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP1S25F780I6
Related LinksEP1S25, EP1S25F780I6 Datasheet, Alt Distributor
EP1S25F780I6 Details Description
Related parts for EP1S25F780I6
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC CONV DC-DC DPA SWITCH 8SMD datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 25/50V 400A MS013 datasheet.pdf
SCREWDRIVER POZIDRIV #3 10.59" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
LAPPING FILM 261X datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 150MHZ 208QFP datasheet.pdf
TIP SCREWDRIVER PLATED .13 BULK datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
DIODE STD REC 300A DO-9 datasheet.pdf