Alt EP1S30B1508C7ES
EP1S30B1508C7ES picture photo
Mfg. Part Number
EP1S30B1508C7ES
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Stratix Device Family Data Sheet IC
Datasheet Download
EP1S30B1508C7ES.pdf
Availability of EP1S30B1508C7ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP1S30B1508C7ES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP1S30B1508C7ES
Internal Part NumberEIS-EP1S30B1508C7ES
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP1S30B1508C7ES today.
SeriesEP1S30B1508
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP1S30B1508C7ES
Alternative Part (Replacement)EIS-EP1S30B1508C7ES
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP1S30B, EP1S30B1508C7ES Datasheet, Alt Distributor
EP1S30B1508C7ES Details Description
Related parts for EP1S30B1508C7ES
VARISTOR 30V 125A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 96A PLUS220 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
E-360-10T RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf