Alt EP20K300EBC652-2
EP20K300EBC652-2 picture photo
Mfg. Part Number
EP20K300EBC652-2
Brief Description
IC FPGA 408 I/O 652BGA
Datasheet Download
EP20K300EBC652-2.pdf
Availability of EP20K300EBC652-2
QUANTITY
EP20K300EBC652-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP20K300EBC652-2
Internal Part NumberEIS-EP20K300EBC652-2
Standard Package12
SeriesAPEX-20KE®
Number of LABs/CLBs1152
Number of Logic Elements/Cells11520
Total RAM Bits147456
Number of I/O408
Number of Gates728000
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case652-BBGA
Supplier Device Package652-BGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP20K300EBC652-2
Related LinksEP20K300, EP20K300EBC652-2 Datasheet, Alt Distributor
EP20K300EBC652-2 Details Description
Related parts for EP20K300EBC652-2
CONN HEADER 8POS DUAL 30GOLD SMD datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 5V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 556MA 650 MOHM datasheet.pdf
IC REG BCK BST 3.3V 1.7A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 5.12" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.21 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 6.63" datasheet.pdf