Alt EP20K300EQC240-3N
EP20K300EQC240-3N picture photo
Mfg. Part Number
EP20K300EQC240-3N
Brief Description
IC FPGA 152 I/O 240QFP
Datasheet Download
EP20K300EQC240-3N.pdf
Availability of EP20K300EQC240-3N
QUANTITY
EP20K300EQC240-3N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP20K300EQC240-3N
Internal Part NumberEIS-EP20K300EQC240-3N
Standard Package24
SeriesAPEX-20KE®
Number of LABs/CLBs1152
Number of Logic Elements/Cells11520
Total RAM Bits147456
Number of I/O152
Number of Gates728000
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case240-BFQFP
Supplier Device Package240-PQFP (32x32)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP20K300EQC240-3N
Related LinksEP20K300, EP20K300EQC240-3N Datasheet, Alt Distributor
EP20K300EQC240-3N Details Description
Related parts for EP20K300EQC240-3N
KIT EVAL USB-SPI W/MC68HC908JW32 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 6P BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC DDR3 2GB 96BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 24V GREEN datasheet.pdf