Alt EP220PC-10
EP220PC-10 picture photo
Mfg. Part Number
EP220PC-10
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Classic EPLDs IC
Datasheet Download
EP220PC-10.pdf
Availability of EP220PC-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP220PC-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP220PC-10
Internal Part NumberEIS-EP220PC-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP220PC-10 today.
SeriesEP220PC
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP220PC-10
Alternative Part (Replacement)EIS-EP220PC-10
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP220, EP220PC-10 Datasheet, Alt Distributor
EP220PC-10 Details Description
Related parts for EP220PC-10
CONN HEADER 7POS .100 SGL datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
AM60512A7 COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 1DB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf