Alt EP224-10A
EP224-10A picture photo
Mfg. Part Number
EP224-10A
Manufacturer
Product Category
Altera IC
Brief Description
Classic EPLDs IC
Datasheet Download
EP224-10A.pdf
Availability of EP224-10A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EP224-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of EP224-10A
Internal Part NumberEIS-EP224-10A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ALTERA
Delivery TimeIn stock, ship EP224-10A today.
SeriesEP224-
Marking / SymbolEmail us
Core Processor-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeQFP / BGA
PackagingTray / Reel
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for EP224-10A
Alternative Part (Replacement)EIS-EP224-10A
Country of OriginUSA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming, testing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ALTERA Product CategoryFPGA, CPLD, SoC, Evaluation Boards
Related LinksEP22, EP224-10A Datasheet, Alt Distributor
EP224-10A Details Description
Related parts for EP224-10A
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 165.2415MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 12 IN datasheet.pdf
CABLE ASSY 41POS RCPT-RCPT 2" datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 475MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf