Alt EP3SE80F1152I3
EP3SE80F1152I3 picture photo
Mfg. Part Number
EP3SE80F1152I3
Datasheet Download
EP3SE80F1152I3.pdf
Availability of EP3SE80F1152I3
QUANTITY
EP3SE80F1152I3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SE80F1152I3
Internal Part NumberEIS-EP3SE80F1152I3
SeriesStratix® III E
Number of LABs/CLBs3200
Number of Logic Elements/Cells80000
Total RAM Bits6843392
Number of I/O744
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SE80F1152I3
Related LinksEP3SE80, EP3SE80F1152I3 Datasheet, Alt Distributor
EP3SE80F1152I3 Details Description
Related parts for EP3SE80F1152I3
IC PWR MOSFET DRIVER N-CH 24SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.31A 93 MOHM datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
R/W HEAD W/2M CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
2.5 SDL 18P PLUG HSG 2ROW datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 12 POS SMD datasheet.pdf