Alt EP3SL110F1152C4N
EP3SL110F1152C4N picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL110F1152C4N
Datasheet Download
EP3SL110F1152C4N.pdf
Availability of EP3SL110F1152C4N
QUANTITY
EP3SL110F1152C4N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL110F1152C4N
Internal Part NumberEIS-EP3SL110F1152C4N
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs4300
Number of Logic Elements/Cells107500
Total RAM Bits4992000
Number of I/O744
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SL110F1152C4N
Related LinksEP3SL110, EP3SL110F1152C4N Datasheet, Alt Distributor
EP3SL110F1152C4N Details Description
Related parts for EP3SL110F1152C4N
CONN MCX JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 707.3527MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADC12J2700 datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN RECP datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
2,2UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf