Alt EP3SL200H780C2N
EP3SL200H780C2N picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL200H780C2N
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 488 I/O 780HBGA
Datasheet Download
EP3SL200H780C2N.pdf
Availability of EP3SL200H780C2N
QUANTITY
EP3SL200H780C2N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL200H780C2N
Internal Part NumberEIS-EP3SL200H780C2N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs8000
Number of Logic Elements/Cells200000
Total RAM Bits10901504
Number of I/O488
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case780-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package780-HBGA (33x33)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SL200H780C2N
Related LinksEP3SL20, EP3SL200H780C2N Datasheet, Alt Distributor
EP3SL200H780C2N Details Description
Related parts for EP3SL200H780C2N
RES 12 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC FPGA 502 I/O 676FBGA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.8A 8DSO datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.9A 8SOIC datasheet.pdf
5.0M MECHATROLINK CABLE datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 2X40UH 8.0A datasheet.pdf
L5-15R INSERT ASSY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf