Alt EP3SL340F1517I4L
EP3SL340F1517I4L picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL340F1517I4L
Brief Description
IC FPGA 976 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
EP3SL340F1517I4L.pdf
Availability of EP3SL340F1517I4L
QUANTITY
EP3SL340F1517I4L Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL340F1517I4L
Internal Part NumberEIS-EP3SL340F1517I4L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package21
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs13500
Number of Logic Elements/Cells337500
Total RAM Bits18822144
Number of I/O976
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SL340F1517I4L
Related LinksEP3SL340, EP3SL340F1517I4L Datasheet, Alt Distributor
EP3SL340F1517I4L Details Description
Related parts for EP3SL340F1517I4L
IC DAC 10BIT DUAL VOUT 24-TSSOP datasheet.pdf
COVER FOR R/A RTT JACK SNGL BLK datasheet.pdf
CAP CER 150PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf