Alt EPC4QC100N
EPC4QC100N picture photo
Mfg. Part Number
EPC4QC100N
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC CONFIG DEVICE 4MBIT 100QFP
Datasheet Download
EPC4QC100N.pdf
Availability of EPC4QC100N
QUANTITY
EPC4QC100N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPC4QC100N
Internal Part NumberEIS-EPC4QC100N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
SeriesEPC
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Memory Size4Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPC4QC100N
Related LinksEPC4Q, EPC4QC100N Datasheet, Alt Distributor
EPC4QC100N Details Description
Related parts for EPC4QC100N
TERMINAL TURRET DOUBLE END .051" datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HI CURRENT M 10A SLD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M20 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR STA350BW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 2.5A 125V datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 1MB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf