Alt EPC4QC100N
EPC4QC100N picture photo
Mfg. Part Number
EPC4QC100N
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC CONFIG DEVICE 4MBIT 100QFP
Datasheet Download
EPC4QC100N.pdf
Availability of EPC4QC100N
QUANTITY
EPC4QC100N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPC4QC100N
Internal Part NumberEIS-EPC4QC100N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
SeriesEPC
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Memory Size4Mb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPC4QC100N
Related LinksEPC4Q, EPC4QC100N Datasheet, Alt Distributor
EPC4QC100N Details Description
Related parts for EPC4QC100N
IDC CABLE-AKR10A/ AE10G / APK10A datasheet.pdf
IC TOUCHSCREEN CNTRLR 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 27MH .5A VERT datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf