Alt EPF10K130EFC484-1X
EPF10K130EFC484-1X picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K130EFC484-1X
Brief Description
IC FPGA 369 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EPF10K130EFC484-1X.pdf
Availability of EPF10K130EFC484-1X
QUANTITY
EPF10K130EFC484-1X Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K130EFC484-1X
Internal Part NumberEIS-EPF10K130EFC484-1X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KE®
Number of LABs/CLBs832
Number of Logic Elements/Cells6656
Total RAM Bits65536
Number of I/O369
Number of Gates342000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K130EFC484-1X
Related LinksEPF10K130, EPF10K130EFC484-1X Datasheet, Alt Distributor
EPF10K130EFC484-1X Details Description
Related parts for EPF10K130EFC484-1X
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.22UH SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 6TDFN datasheet.pdf
IC CTRLR CM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 43A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf