Alt EPF10K30AQC208-1N
EPF10K30AQC208-1N picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K30AQC208-1N
Brief Description
IC FPGA 147 I/O 208QFP
Datasheet Download
EPF10K30AQC208-1N.pdf
Availability of EPF10K30AQC208-1N
QUANTITY
EPF10K30AQC208-1N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K30AQC208-1N
Internal Part NumberEIS-EPF10K30AQC208-1N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KA®
Number of LABs/CLBs216
Number of Logic Elements/Cells1728
Total RAM Bits12288
Number of I/O147
Number of Gates69000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K30AQC208-1N
Related LinksEPF10K30, EPF10K30AQC208-1N Datasheet, Alt Distributor
EPF10K30AQC208-1N Details Description
Related parts for EPF10K30AQC208-1N
FIXED IND 56UH 760MA 290 MOHM datasheet.pdf
INSERT STRIPS PERF 25-SECTION datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
POWER MOD IGBT FULL BRIDGE SP1 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2.5A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf