Rohm Semiconductor TRR18EZPF6040
TRR18EZPF6040 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF6040
Brief Description
RES SMD 604 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF6040.pdf
Availability of TRR18EZPF6040
QUANTITY
TRR18EZPF6040 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF6040
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF6040
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF6040
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF6040 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF6040 Details Description
Related parts for TRR18EZPF6040
RES ARRAY 13 RES 27 OHM 14SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR 160V 250A DO-214AA datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 59 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TI900 RECT 0.12MM W/ADH datasheet.pdf
FEED-THROUGH MODULAR TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf