Alt EPF10K50STC144-2X
EPF10K50STC144-2X picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K50STC144-2X
Brief Description
IC FPGA 102 I/O 144TQFP
Datasheet Download
EPF10K50STC144-2X.pdf
Availability of EPF10K50STC144-2X
QUANTITY
EPF10K50STC144-2X Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K50STC144-2X
Internal Part NumberEIS-EPF10K50STC144-2X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KS®
Number of LABs/CLBs360
Number of Logic Elements/Cells2880
Total RAM Bits40960
Number of I/O102
Number of Gates199000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K50STC144-2X
Related LinksEPF10K50, EPF10K50STC144-2X Datasheet, Alt Distributor
EPF10K50STC144-2X Details Description
Related parts for EPF10K50STC144-2X
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 3.5A SOT23 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
SNSW I W2 154A R:35.75 datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES 475 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf