Laird Technologies IAS EPL8221A1-15UFL
EPL8221A1-15UFL picture photo
Mfg. Part Number
EPL8221A1-15UFL
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA MULTI-BAND 2DBI U.FL
Datasheet Download
EPL8221A1-15UFL.pdf
Availability of EPL8221A1-15UFL
QUANTITY
EPL8221A1-15UFL Order Process
Ship out your order
Specifications of EPL8221A1-15UFL
Internal Part NumberEIS-EPL8221A1-15UFL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesRevie Plex
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)900MHz, 1.9GHz
Frequency Range824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands2
VSWR3, 2.5
Return Loss-
Gain2.2dBi, 3.8dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, IPEX MHF (U.FL)
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.008" (0.20mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPL8221A1-15UFL
Related LinksEPL8221, EPL8221A1-15UFL Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EPL8221A1-15UFL Details Description
Related parts for EPL8221A1-15UFL
FIXED IND 2.4UH 450MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A 8TSON datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf