Alt EPM1270GT144I5N
EPM1270GT144I5N picture photo
Mfg. Part Number
EPM1270GT144I5N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 980MC 6.2NS 144TQFP
Datasheet Download
EPM1270GT144I5N.pdf
Availability of EPM1270GT144I5N
QUANTITY
EPM1270GT144I5N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM1270GT144I5N
Internal Part NumberEIS-EPM1270GT144I5N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® II
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.2ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks1270
Number of Macrocells980
Number of Gates-
Number of I/O116
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM1270GT144I5N
Related LinksEPM1270, EPM1270GT144I5N Datasheet, Alt Distributor
EPM1270GT144I5N Details Description
Related parts for EPM1270GT144I5N
CONN JUMPER TERM BLOCK 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V OUT 13.2W datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .180" datasheet.pdf
TOOL TRAVEL SOFTGRIP 18PC W/CASE datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf